Koostöö - mis olnud ja mis alles ees?

STIHL ja Seiklushunt alustasid koostööd juba möödunud aasta 2. Vägilase jooksul, mil võistlusel osalejad said rajal ületada mitmeid palkidest meisterdatud STIHLinäolisi takistusi. STIHL oli suureks abimeheks ka raja ettevalmistustöödel - tihedad metsalõigud said osalejatele võsast puhtaks ja mugavalt läbimiskõlbulikuks tehtud. Pärast võistlust oli raja läbinutel võimalust jäädvustada oma seikluslik päev uhke STIHLi fotoseina ees.  

Vägilase jooks

Ka tänavu trehvab kõigil Vägilase jooksu osavõistlustel STIHLi nimelisi takistusi. Lubame, et tänu sellest aastast algavale tihedamale koostööle on takistused kindlasti mullusest veelgi võimsamad ning meeldejäävamad. Vägilase jooksu moto on “Ületa takistusi, ületa iseennast!” ning kindlasti on osalejatel pärast võistlust eneseületuslikke emotsioone, mida jällegi fotoseina ees jäädvustada. Sel aastal on STIHL Vägilase jooksule välja pannud ka mitmeid auhindu ning juba esimesel etapil Narvas, läheb kõikide osalejate vahel loosimisse STIHLi MOOTORSAAG!

 

Vägilase jooksu ajaloost

Vägilase jooksu võistlusformaat on välismaal aina enam populaarsust kogunud ning aastatega on jooksude korraldus ja takistused järjest professionaalsemaks arenenud. Kuna olid olemas juba välismaised head eeskujud, siis tekkis SH-l mõte antud formaat ka Eestisse tuua ja siin seda katsetada. Algselt oli küll idee ajendatud peamiselt soovist omada võimalust ise sarnastel võistlustel oma kodumaal osaleda, aga see soov kujunes ümber hoopis teistele võistluse korraldamiseks ja seikluslike emotsioonide pakkumiseks.

Kui 2015.aastal oli SH Vägilase jooksul ligi 150 osalejat, siis 2016.aastal oli finišis juba 200 osalejat. Halb ilm jättis eelmisel aastal paljud osalejad koju, kuid selle-aastaseks julgustuseks ütleks, et lõpetajate emotsioonid olid kehvale ilmale vaatamata võimsamad kui 2015. aastal ning finišis võttis osalejaid vastu juba lõõskav päike. Tasub ikka meeles pidada, et seiklus algab sealt, kus lõppeb mugavustsoon!

Igal aastal toimuvad lisaks põhivõistlusele ka tasuta lastejooksud, kus seni on osalenud 40-50 väikest vägilast.

Algavast sarjast ja etappidest

Seiklushundi projektijuht, Arvi Anton kommenteerib: ”Korraldajana on tihti viimased ööd enne võistlust väga vähese unega ning pingeid ja närvikõdi on palju - kas kõik laabub planeeritud viisil. Kuid igal korral peale võistlust, vaadates võistlejate rõõmsaid nägusid ja lugedes positiivset tagasisidet, on kogu tehtud vaev unustatud ning mõttes juba uued ideed takistuste ning korralduse kohta. Tänavu saigi loodud Vägilase jooksu sari sel väga lihtsal põhjusel, et pakkuda võistlejatele veelgi rohkem erinevaid takistusi ja radu, viia võistlused enamate osalejate kodukohta ning luua esimene takistusjooksusari Eestis, kus osalejad saavad võtta mõõtu ka kolme etapi koondarvestuses.”

Vägilase jooksu etapid aastal 2017:

14.mai Narva: rada kulgeb mööda Narva jõe promenaadi ja Joaoru puhkekeskuse piirkonnas. Takistusjooks otse vene piiri ääres ja kahe uhke linnuse vahel on osalejatele kindlasti tõeliselt erakordne kogemus! Antud etappi aitab korraldada kohalik spordiklubi MOTUS, seega lootust on ka kohalike spordisõprade rohkele osavõtule.

2.juuli Tartu: võistlus toimub paralleelselt orienteerumise maailmameistrivõistlustega, mis viib orienteerujad Tartu, Viljandi ja Lõuna-Eesti metsadesse. Vägilase jooks on MM2017-ne rahvavõistlus, seega see toob kindlasti Emajõe kallastele ka uut osalejaskonda.

6.august Lähte: Vana hea Lähte hoiab Vägilase jooksu kõige mudasemat ja metsasemat stiili au sees ning tõusuderohke maastik paneb osalejad jätma endast rajale kõik. Väljakutsuv ning lõbus, samas mudaselt STIHL-ne punkt Vägilase jooksu sarjale! Takistused on inspireeritud igal võistlusel vastavalt keskkonnale ja selle eripalgelisusele!

 

Milliseid takistusi on olnud?

Erilisemad takistused Vägilase jooksul on siiani kindlasti olnud 33m pikkune ujuv pantoonsild ning 25m pikkune liumägi. Palju aega panustame ka tehistakistuse väljamõtlemisse ja ehitusse. Lisaks jalgadele on osalejatel igal aastal järjest enam vaja ka kätejõudu, et läbida erinevaid takistusi ronides või rippes mööda köisi, torusid.

Vägilase jooksu võistlusformaat paneb töösse kõik kehaosad ja lihased ning see on mitmekülgse liikumise ja spordi aluseks. Seiklushundi võistlus on kindlasti üks parimaid variante oma spordielu huvitavamaks muutmiseks!

Registreerimine Vägilase jooksule: http://register.sk100.ee/Register?eventId=1027