Nii tavakasutajal, kui professionaalil tekib tahes tahtmata olukord, kus muruniidukiga ei ole võimalik igat nurgatagust niita ning tekib vajadus trimmeri, rohulõikuri või võsalõikuri järele. Koos trimmipeaga pakuvad need seadmed mitmeid eeliseid, eriti kitsastel ja raskesti ligipääsetavatel pindadel. Trimmitamiil lõikab muru suurel kiirusel pööreldes. Kui trimmitamiil põrkab vastu takistust, paindub see tugevalt, põhjustades sellega kulumist või purunemist. Aja jooksul jääb trimmitamiil aina
lühemaks ning seega vajab trimmipea regulaarselt uuesti tamiiliga täitmist. Varutamiil peaks koguaeg käepärast olema.
 
Alljärgnevalt mõned soovitused, et trimmitamiili lõikevõimsus oleks alati parim ja seda ka pärast pikemaajalist hoiustamist, näiteks üle talve.
 
Trimmitamiili niisutamine.
Et tagada trimmitamiili painduvus ja elastsus kasutamisel ning pikem vastupidavus, peaks see enne kasutusele võtmist imama endasse niiskust. Seetõttu soovitame peale pikaajalist hoiustamist (ka uute tamiilide puhul) trimmitamiile 24 tundi ennem kasutuselevõttu vees leotada. Kui näiteks trimmipeaga võsalõikur on pikemat aega seisnud, soovitame paar päeva enne niitmistööd trimmipea masinalt eemaldada, sellest sisu välja võtta (tamiilipool) ning see täistükkis koos trimmitamiiliga vette panna. Need soovitused laienevad ka plastikust lendteradega STIHL PolyCut trimmipeadele. 
 
 
Käepärane väike käsn
STIHL DuroCut trimmipeades kasutusel olevad tamiilid on teistsuguse pakendiga. Trimmitamiilide pakend sisaldab väikest kasulikku lisa, ehk käsna. Kui see käsn märjaks teha ja pakendisse asetada koos trimmitamiilidega, niisutab see pakendis olevaid trimmitamiile ise.
 
STIHL trimmitamiilide valik
Olenevalt kasutuselolevast trimmipeast või niiduseadmest on vajadus ka erinevate trimmitamiilide järele. Trimmitamiilid erinevate jämedustega on saadaval nii käepärastes pakendites, kui ka suurte
rullide peal. Trimmitamiilid DuroCut trimmipeade jaoks on eellõigatud ehk juba tehasest tulnuna õige pikkusega.
 
STIHL trimmitamiile on saadaval erinevate profiilidega (ümar- ja kantprofiil), erinevate pikkustega pakendites ja erinevate jämedustega. Kõik STIHL trimmitamiilid on tehtud hõõrdumisvastase kattega materjalist, mis tagab tamiilide elastsuse pikema aja jooksul (pakendis ei toimu kulumist).
 
http://www.farron.ee/tarvikud/trimmitamiilid ülevaade STIHL trimmitamiilide valikust
 
Olenevalt seadmest ja trimmipeast toimub trimmipeade täitmine kas küljelt sisestades või käsitsi tamiilipoolile kerides. Et näha, kuidas erinevaid trimmipäid täita, vaata STIHL õpetusvideot siit: