Kui kõik puud on saetud, kraavikallas niidetud, peenraservad trimmerdatud, aga samas oleks vaja veel pügada veidi puid ja põõsaid ning lõhkuda paar sületäit puid, siis mida teha? Saagi käima panna ei ole mõtet nii väikeste asjade pärast. Sellises olukorras tulevad appi STIHL käsitööriistad, mis muudavad ka väiksemad tööd kiireks ja mugavaks.

 

Aia- ja oksakäärid

Oksakäärid

-          PG 10

Oksakäärid kuni 20mm okstele. Kõige tavalisemad ja lihtsamad oksakäärid, mugav kummikattega alumiiniumist käepide

-          PG 20

Okstele kuni 25mm. Universaalkäärid, sepistatud käepidemetega, kroomitud korrosioonivastase kattega teritatavate teradega. Eraldi ava ka näiteks juhtme lõikamiseks.

-          PG 25

Universaalkäärid kuni 15mm kõva puiduga okste, õhukese plastiku või aiavoolikute lõikamiseks. Vahetatavad mittekleepuva kattega terad, korrosioonivastase kattega korpus.

-          PH 10

Nö „vanakooli“ hekikäärid nii pehmepuiduliste, kui kõvapuiduga hekkide pügamiseks. Spetsiaalse kattega korrosioonivastasest materjalist lainelised lõiketerad, taimemahla kanalid, tööriistavaba terade reguleerimisega, pöögist käepidemete ja löögisummutuselementidega.


Oksalõikurid

Oksalõikurid

-          PB 10 ja PB 11

Tugevate sepistatud teradega, millel on eraldi kanal taimemahla ära juhtimiseks. Tera liigend sisemise õlitussüsteemiga, vastusteral on eraldi sooned oksa paremaks hoidmiseks, et see ära ei libiseks. Käepidemetel ka löögisummutid, et järsult murduv oks ei lööks käsi ära. PB 10 60cm pikad kuni 35mm oksale, PB 11 75 cm pikad, kuni 35mm oksale.

-          PB 20

Okstele kuni 42mm. Lihtsalt vahetatav laserteritusega lõiketera, vastustera sügava taimemahla kanaliga, et vältida terade kleepumist. Sisemine õlianum pidevaks määrimiseks.

-          PB 30

Kuni 50mm okste täpseks lõikamiseks, vastusteral sooned oksa hoidmiseks, et oks terade vahelt ära ei libiseks. Vahetatav tera, sisemine õlianum, taimemahla kanal.

-          PB 35

Oksalõikurid kuni 48mm läbimõõduga väga kõvast puidust okste lõikamiseks. Vastusteral sooned oksa paigal hoidmiseks ning konks oksa paremaks kätte saamiseks. Jõuülekande süsteem, et oks oleks kergemini lõigatav.


Käsisaed okste saagimiseks

Oksasaed

-          PR 16

16cm terapikkusega kokkuvolditav väike oksasaag. Jaapani-stiilis lõikehambad kolme lõikeservaga, kroomitud saeleht.  Ergonoomiline kahekomponentne käepide.

-          PR 24 ja PR 33

Kiireks ja täpseks saagimiseks, kolme lõikeservaga jaapani-stiilis lõikehammastega karastatud ja kroomitud saeleht. Ergonoomiline kahekomponentne käepide nii vasaku, kui paremakäeliseks kasutamiseks ning saehoidik, mida saab riputada nii vasakule kui paremale poole. PR 24 24cm terapikkus, PR 33 33cm terapikkus.

 

Abilised palkide liigutamisel ning langetamisel

Langetuskiilud

TUTVU TOOTEVALIKUGA SIIN

-          Langetuskiilud

Erinevad mõõdud ning materjalid. Plastist kiilud 19, 23 ja 25cm, alumiiniumist kiilud 600, 800 ja 1000g. STIHL langetuskiilud on löögikindlad ka madalatel temperatuuridel, töödeldud pealispind ei lase kiilul puidust välja libiseda.

-          Alumiiniumist lõhkumiskiil

Keermega pöörav kiil jämedate pakkude lõhkumiseks. Hambulised servad ja töödeldud pealispind ei lase kiilul ka külmunud puidust välja libiseda.

-          Tõste- ja pöördekonks

70cm pika varrega pöördekonks võimaldab ergonoomiliselt ja selga säästvalt liigutada väiksemaid palke ja puunotte.

-          Langetuslabidas

80cm ja 130 cm langetuslabidad võimaldavad langetada ka keerulisemaid puid soovitud suunas. Praktiline lisakonks labida varrel palkide pööramiseks.

-          Käsikonks FZ 10

Palkide lohistamiseks, tõstmiseks, pööramiseks jne. Karastatud terasest mitme teritusnurgaga ots paremaks haardumiseks.

-          Palgihaarats FP 20

20cm läbimõõduga palgihaarats palkide tõstmiseks. Karastatud haaratsi otsad ning mugav käepide.

 

Kirved metsatöödeks ning lõhkumiseks ja kiinid võsa lõikamiseks

 

TUTVU TOOTEVALIKUGA SIIN

-          Võsakiin

43cm teraga mugava nahkkattega käepidemega kiin peene võsa ja võrsete lõikamiseks.

-          Metsakirves AX 6

Sobib nii väiksemaks laasimiseks, kui kergeteks lõhkumistöödeks.

-          Metsakirves AX 10

Sobilik laasimistöödeks.

-          Metsakirves AX 16 S

Ideaalne laasimiseks ning väiksemate puude raiumiseks, sobib ka lõhkumistöödeks. Eraldi metallist kaitsehülss varre kaitseks.

-          Lõhkumiskirves AX 13 C

Kodusteks väiksemamahulisteks lõhkumistöödeks

-          Lõhkumiskirves AX 28 CS

Rasketeks ja suurteks lõhkumistöödeks. Eraldi metallist kaitsehülss varre kaitseks.

Kirved

 

Uued kõrgekvaliteedilised plastvarrega kirved STIHLilt. Klaasfiibriga tugevdatud polüamiidist vars, mis on ilmastikukindel, vastupidav ja tugev. Kirve labas kasutatakse C60 klassi terast, mille spetsiaalne kate tagab hea libisevuse. Kirve laba on varrega permanentselt ühendatud. Käepideme alumine osa on libisemisvastase kattega, mis tagab kätele hea haarduvuse.

-          Plastikvarrega universaalkirves AX 6 P

Väike ja kerge kirves laasimiseks ja kergemateks lõhkumistöödeks kodus. Terasse sisse ehitatud naelatõmbaja.

-          Plastikvarrega universaalkirves AX 15 P

Laasimiseks ja väiksemate puude raiumiseks, sobilik ka lõhkumistöödeks.

-          Plastikvarrega lõhkumiskirves AX 20 PC

Sobib kõikideks puulõhkumistöödeks.