Rattapesuks on kasutusel professionaalseks kasutuseks mõeldud survepesur RE 143 Plus. Kuna antud mudel on mõeldud raskemateks puhastustöödeks, siis on nad igati sobilikud teenindama tuhandeid rattureid, kelle kaherattalised sõbrad vajavad peale pikka ja rasket sõitu kvaliteetset puhastust. Seadmed on tänu oma kasutusmugavusele, välisdisainile ja ergonoomiale pärjatud iF tootedisaini auhinnaga. Pesurid on lihtsasti kasutatavad ja kasutajamugavust lisab ka veesurve ja -koguse reguleerimise võimalus, mis muudab need pesurid ka keskkonnasõbralikuks. Viimane on aga eriti oluline just sellisel massispordi üritusel nagu seda on Tartu Rattamaraton.

Aga mida teha, et saaks puhta rattaga rõõmsalt ringi sõita ilma, et seda pesuriga pestes kahjustaks? Kolm põhitõde survepesuriga jalgratta pesemiseks annab Eesti läbiaegade parim maastikurattur Allan Oras:

  • Ära pese lähemalt kui 30 cm
  • Ära lase vett laagrite ja keermete vahele
  • Peale pesu õlita kett

 

Stihl'i maaletooja OÜ Farron Tehnika ja Eesti suurima rahvaspordiürituste sarja vaheline koostöö algas käesoleva aasta kevadel. 18. Tartu Rattamaraton toimub juba sel pühapäeval, 89km stardib Tehvandilt kell 10.00 ja 40km kell 13.00.