28. juunil toimuvad Pärnus Vallikäärus Eesti raiemeistrivõistlused 2014. Tegu on viimase võistlusega, mille tulemused lähevad arvesse raiespordi maailmameistrivõistluste koondisse pääsemiseks. „Koondise peamised kandidaadid on kindlasti meie raudvara ja Eesti parimad – Taavi Ehrpais ja Andres Olesk“ räägib raievõistluste peakorraldaja, Eesti Metsaseltsi tegevjuht Mart Kelk. „Kuid üllatuste eest pole keegi kaitstud, nii et kõik on võimalik ja koondise koosseis on lahtine, mitmete meeste jaoks on veel koondise uks avatud“ lisab ta.

 

Raiespordi maailmameistrivõistlused toimuvad üle aasta, sel aastal võisteldakse septembrikuus Šveitsis. „Kuna kõik raiesportlased püüavad saavutada tippvormi, osaletakse võimalikult paljudel võistlustel,“ lisab Kelk. Nii on ka Pärnusse oodata maailma tippe – lisaks Eesti sportlastele ka Soome, Läti, Leedu ja Valgevene esindajaid. Soome koondis on praegu ka valitsev maailmameister.

 

„Loodame, et peale septembrikuist võistlust Šveitsis saame selle tiitli hoopis Eestisse tuua. Eesti raiesportlastel selleks potentsiaali on, nii et loodame parimat,“ on Kelk optimistlik.

Ühtlasi selgub Pärnus Eesti meister 2014. raiespordis. „Pole välistatud, et seekord on konkurentsis ka mõni juuniorvõistleja,“ arvab Mart Kelk. „Äsja toimunud metsandusõpilaste raiespordi Euroopa meistrivõistlustel sai meie esindus ju väga kõrge koha, medaleid toodi ka individuaalarvestuses. Nii et võistlused tulevad põnevad,“ on Kelk kindel.

 

28. juunil ootavadki võistluste korraldajad Pärnusse kõiki, kes tahavad osa saada huvitavast ja pingelisest võistlustest ning nautida maailma paremiku kiirust, täpsust ja osavust. Võistluspäev on pikk ja algab hommikul metsas langetamisega kell 8:30, kell 11 aga kolivad saemehed Pärnu Vallikääru lavale, kus ülejäänud päev võisteldakse platsialadel. Võitjad selguvad kell 17, ning autasustamine ja võistluste afterparty toimub ööklubis SunSet algusega kell 23:00 Samal ajal toimuvad Pärnus ka Hansapäevad, nii et pealtvaatajatel igav kindlasti ei hakka ning uudistamist ja tegevust on nii suurtele kui väikestele.

 

Täpsem info:

Mart Kelk

Eesti Metsaselts

Tegevjuht

mart.kelk@metsaselts.ee