hb685

VIKING mullafreeside suurimateks eelisteks peetakse nende väga head kaalujaotust nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas, samuti teevad selle seadmega töö sujuvamaks helikoidkujuga freesterad, mis lõikuvad maasse sujuvalt, mitte jõuga lüües. See tagab sujuva, mugava ja pingevaba töötamise, mis on võimalik isegi ühe käega masinat juhtides (päriselus tõestatud). Mootorid on kasutusel nii B&S valikust (HB 445R) kui ka Kohler valikust (HB 585 ja HB 685). Kõik mootorid on kergkäivitussüsteemiga. Lihtsamaks tööks ja manööverdamiseks on kõik Eestis müüdavad VIKING mullafreesid tagurpidikäiguga. Kusjuures edaspidi- ja tagurpidikäigu juhtkange ei ole võimalik tänu turvalukustusele samal ajal kasutada. Käesoleva mudeliuuenduse (n-ö facelift) käigus on eelkõige keskendutud veelgi mugavamaks tööks ja sellega seoses on masina erinevaid sõlmi veelgi tugevamaks tehtud.
 
 
Käepideme kõrguse ja nurga reguleerimine on muudetud lihtsamaks. Käepideme kinnitus on kõrgemal ja ühe käega avatav-suletav. Seadme hoiustamis- ja transportasend on samuti nüüd vastupidine vanale süsteemile ehk käepide liigub masina taha, mitte ette. Nii on ruumi kokkuhoid suurem ja masin on hoiustamisel ka stabiilsem.
Kõige olulisema ühendusdetaili juures, mis ühendab kõiki masina peamisi sõlmi (mootor, jõuülekanne, käepide, transportrattad, pidurdussang), on seoses ülesse kolinud käepidemekinnitusega tehtud ka palju muudatusi. Täiesti uus on antivibratsioonisüsteem. Pidurdussanga reguleerimine käib vana splintfiksaatori asemel vedrusplindiga, mis tähendab, et kõrgust muuta on lihtne ja erinevaid lahtiseid (ja potentsiaalselt ärakaduvaid) asju on masina küljes vähem. Transportrataste transpordi- ja tööasendisse paigutamine käib nüüd lihtsalt jala abil endise fiksaatorsplindi asemel.
Mullafreesi etteotsa on lisatud uus käepide, mis lihtsustab masina tõstmist näiteks autokärru või -kasti, et mullafreesiga naaberkülla vanaema juurde kartulimaad tegema minna. 

Jõuülekanne ja käigukast on jäänud vanadest masinatest samaks. Kasutusel on endiselt lõtkuvaba reduktor. Reduktori suured külgpinnad tagavad hea jahutuse, väljundvõllide otstes asuvad kaitsekapslid takistavad mullal ja juurikatel end sinna ümber kerida ning vigastusi põhjustada. Plastikust kaitsekatted on kahekordsest polümeerist.

Lisavarustus:
HB 445R - tööorgani laiendus +15 cm, lisaraskused
HB 585 ja 685 - raudrattad ja vaoader, snorkel tolmustesse tingimustesse
kõikidele mullafreesidele sobib ka universaalne reduktori põhjakaitse, mis sobib kasutamiseks kivistel ja kõvadel pindadel.

Kliki pildil, et konkreetse mudeli kohta rohkem infot saada
HB445HB 585HB 685


Uuri lisa STIHLi ja VIKINGi esinduskeskustest üle Eesti