Põhjamaine päritolu

Juba mitu kuud tagasi alustasid VIKING peakontor Austrias, VIKING Skandinaavia harukontor, STIHL Norden ja Norra Mootorispordiföderatsioon käesoleva koostööprojektiga. Marius Gjevik „Norwegian Speed Factory“-st oli projekti juht ja mänedžer. Oma suurte mehhaaniku kogemustega mootorispordi valdkonnast oli Marius Gjevik suureks abiks maailmarekordi püstitamisel

Rohkem, kui 400 hobujõudu!

Võttes arvesse kõiki turvalisust puudutavaid aspekte, ehitati murutraktor suurel määral ümber. Sellegipoolest jäi väliskujundus, mootorikate, keskosa ja murukogumiskorv võimalikult VIKING T6 seeria murutraktorite sarnaseks. Murutraktori kandevkere tuli põhjalikult ümber ehitada, et mahutada ära massiivne 405 hobujõuline V8 mootor ja erinevad sõlmed, mis seda jõudu ka ratastele edasi kannaks. Vormel 1 stiilis labadega käiguvahetusele tuli samuti oma koht leida. Et maailmarekord oleks ametlik, pidid selle masina külge oma tee leidma ka murukogumiskorv ning täielikult toimiv niidusüsteem.

 

Rekord püstitati Oslos

Viimastel nädalatel tehti Oslos murutraktoriga ka ametlikud testid sadade pealtvaatajate pilkude all. 5. novembril 2015 jõudis ambitsioonikas projekt oma lõpusirgele Sandefjordi lennujaamas, kust püstitati ametlik kiirusrekord, milleks oli siis 215 km/h – kiireim, kui misiganes muu murutraktor maailmas. Juhiks oli Pekka Lundefaret. Rekord püstitati reeglitele vastavalt 1-miilisel lõigul (1,6km). Kuigi esimene rekordiüritus luhtus, kuna lennuväljal sadas vihma ning oli ka udu, siis teise sõiduga suudeti siiski rekord püstitada. Oma osa mängis suuresti ka lennujaama turva- ja ohutusmeeskond, kes pakkusid ideaalset tuge koordineerides rekordiüritusi plaanijärgsete lennukite maandumiste ja õhkutõusude vahele.

Selle unikaalse projektiga rõhutab VIKING nii oma innovatiivset lähenemist, kui ka täiuslikkuse püüet seadmete arendamisel. Lisaks murutraktoritele toodab Austrias asuv STIHL gruppi kuuluv VIKING ka muruniidukeid, robotniidukeid, oksa- ja aiajäätmete purustajaid, muruõhutajaid ja mullafreese.

 

 Mõned tehnilised andmed rekordi purustanud VIKING T6 seeria traktori kohta:

(ehitatud Norwegian Speed Factory poolt)

•             NORWEGIAN SPEED FACTORY: kandevkere koos turvapuuriga

•             KW COMPETITION: reguleeritav coilover-vedrustus

•             AUTO GP: tõukevardad ja õõtshoovad esivedrustuses

•             MADNESS POWER GM LS1: 408hj ja 590Nm arendav V8 mootor

•             RATS: GM TH400 poolautomaatkäigukast

•             HANKOOK: Formula 3 võidusõidurehvid

•             MISHIMOTO: taga-asetusega jahutusradiaator

•             COMPOMOTIVE: kolmeosalised Turbo veljed, 13x8 ees ja 13x11 taga

•             WILWOOD: pidurid

•             TECHNOGEAR: labadega käiguvahetussüsteem