Kevadkarikas 2013

19-20. aprill Tartu, Maamessi Showarenal

Raievõistlusi on korraldatud ja paremaid selgitatud Eestis juba aastakümneid. Raievõistlused on sport ja sport on show. Ühelt poolt selgitatakse parimaid, teisalt pakutakse elamusi ja põnevust pealtvaatajatele.
 
Kevadkarikas toimub juba 16. korda, kuid kunagi varem pole platsialana kavas olnud palkide langetamist, täpselt sama moodi nagu seda tehtud on MM’idel. Mitmeid kordi on langetamine läbi viidud metsas ja umbes sama palju kordi on see läbi viidud platsil langetusnotile saetud lõikeid mõõtes.
 
Sel aastal kutsub uues kuues Kevadkarikas pealtvaatajaid Maamessi SHOWARENAle kahepäevasele üritusele 19.-20. aprillil. Esimesel päeval on kavas võistlejate avalik tutvustus, stardijärjekorra loosimine ja avaalana langetamine ning teisel päeval saab kaasa elada saeketivahetusele, kombineeritud järkamisele, täpsussaagimisele ja viimase alana kõike otsustavale ja alati põnevale laasimisele. Nagu raievõistlustele tavaks saanud, siis anname pealtvaatajatelegi võimaluse oma oskuseid ja teadmisi näidata.
 
Oodata on kõrgetasemelist võistlust. Eestlastest on kindlasti võistlustules Adres Olesk, Taavi Ehrpais, Martin Muttik, Sulev Tooming jt. Samuti ei puudu lootustandvad juuniorid Luua Metsanduskoolist, Eesti Maaülikoolist ning Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Konkurentsi Eesti võistlejatele pakuvad välisriikide parimad saemehed eesotsas Soome maailmameistrite koondisega.
 
Programm
 
Reede, 19. aprill
 
12:00 Eesti Metsaseltsi Presidendi Hr. Hardi Tulluse tervitus
 
12:10  Võistlusnumbrite loosimine, võistlejate esitlemine ja allkirjade andmine Show arenal
12.30 Langetamine Maamessi Show arenal
15:00 Teatevõistlus
16.00 Esimese võistluspäeva lõpetamine ja teise võistluspäeva tutvustamine
 
Laupäev, 20. aprill
 
9:30 Võistejate kogunemine
10:00 Ketivahetus
11:00 Täpsussaagimine
12:30 Kombineeritud järkamine
14:00  Laasimine
14:45 Autasustamine ja võistluste lõpetamine
 
 
 
Võistluskalender 2013
 
Kevadkarikas 2013 - 19.-20. aprill
Leedu meistrivõistlused - 11. mai
TOP 10 Valgas 18. mai
Metsähallitus Soomes Ilomantsis - 31. mai
Läti meistrivõistlused - 8. juuni
Soome meistrivõistlused Punkaharjul - 15. juuni
Eesti meistrivõistlused Elvas - 29. juuni
Poola meistrivõistlused 4.-6. juuli