Nagu suurematelgi iMow robotniidukitel, on pesamuna MI 422 tarkvara üles ehitatud nii, et kogu vajalik niitmistöö tehtaks ära maksimaalselt lühikese ajaga, et saaksite oma niidetud ja täiuslikult hooldatud murupinda segamatult nautida.

Laadimisdokk

Aku laadimiseks, sisselülitatud vihmaanduri korral vihmaga või niisama puhkamiseks, kui tööaeg on läbi, sõidab robot ise automaatselt oma laadimisdokki. Seal otsustab intelligentne laadimissüsteem, kas akut on vaja laadida kiiresti (kui on vaja tööd edasi teha) või aeglaselt, kui dokki sõitmisele järgneb puhkeperiood. See tähendab seda, et laadimine toimub alati optimaalse võimsusega, tagades sellega aku pika eluea.

Sügava mustriga veorattad

iMow MI 422 sõidab mööda muru usaldusväärselt, seda ka tiheda ja paksu muruga kohtades, ebatasasel maastikul ning ka väiksematel küngastel (kuni 35%). Lisaks on veorataste muster isepuhastuv.

Nihkes kojusõitmine

Standardseades sõidab robotniiduk laadimisdokki alati tagasi mööda perimeetritraati. Vajadusel ning sõltuvalt perimeetritraadi paigaldusest niidupinna serva on võimalik panna robot koju sõitma ka nihkes. See tähendab, et robot valib iga kord dokki sõites omale erineva jälje 30-70cm traadist. Nii ei teki perimeetritraadile ühes jäljes sõitmisest triipe. Nihkes kojusõitmise kasutamisel on vaja paigaldusel jälgida teatud reegleid, mille osas on VIKING iMow esindus valmis kindlasti aitama.

Ere LCD-displei

iMow juhtpaneeli ei ole mitte ainult lihtne ja mugav kasutada tänu intuitiivsele tarkvarale, seda saab teha ka otsese päikesevalguse käes tänu eredale LCD-displeile. MI 6 seeria robotniidukitel on võimalik juhtpaneel ka seadmelt eemaldada, et programmeerimiseks ei peaks maha kummardama.

Liikuv pealmine korpus

iMow pealmine korpus on vedrudel vabalt liikuv ning toimib sensorina erinevate objekti vastu põrkamisel. Samuti saab pealmine korpus aru, kui seadet tõstetakse, jättes terad koheselt seisma.

Täielik turvalisus

PIN-koodiga kaitstud iMow robotniidukit ei ole võimalik programmeerida, muuta seadeid, ühendada teise laadimisdokiga ega teha ühtegi muud toimingut, muutes selle varastamise mõttetuks. Kuna aga tavaline varas seda tõenäoliselt ei tea, on mõistlik oma iMow kas eraldi kindlustada või panna  kodukindlustuse alla.

Multsniitmine

Niitmisel lõigatakse murulibled puhtalt ning täpselt ja lõigatud muru laotatakse murualusele mullapinnasele tagasi, pakkudes sellega ideaalset looduslikku muruväetist. Robustne ja tugev multstera püsib teravana väga kaua. Igakordsel tera käivitamisel pannakse see tööle eelnevale vastupidises suunas, seega kulub tera mõlemalt poolt ühtlaselt. Tera on võimalik vahetada ilma tööriistadeta täielikult kodustes tingimustes.

Tutvi ka iMow teiste mudelitega