LOGOSOL

Oma metsatükk on alati olnud kasulik investeering. Sealt on võimalik saada omale küttepuitu, ehitusmaterjali, istikuid uute metsatükkide tarbeks jne. Siinkohal on loomulikult STIHL mootorsaag põhitööriistaks, mida metsas kasutada. Mida aga teha siis, kui näiteks suurema tormiga on metsas maha murdunud ilus pikk ja sirge kuusk, mida justkui ei tahaks lihtsalt halgudeks lõhkuda ja ahju alla visata? Samas aga oleks vaja puukuurile uued seinad teha või mõlgub mõttes väikse grillmajakese ehitus.

Metsast palgi välja toomine, saekaatrisse viimine, seal ehitusmaterjaliks tegemine ja siis jälle tagasitoomine maksab tänapäeval päris korraliku summa. Ja paari laua peale ei raatsiks seda kulutada. Siinkohal tulevad mängu LOGOSOL kettsaeraamid, mis võimaldavad sellesama mootorsae abil, millega metsas palk valmis saeti, palgist saagida laudu, prusse, talasid, mida iganes parajasti vaja on.

LOGOSOL kettsaeraamid on ääretult universaalsed ja kasutajasõbralikud. Järgnevalt mõned põhipunktid, miks need on vajalikud tooted oma metsa omavale talunikule või lihtsalt puidutööd harrastavale inimesele

- Tee omale täpselt sellist materjali mida vaja on ja täpselt nii palju, kui vaja on
- Kettsaeraamide kergus ja mobiilsus võimaldavad palgid laudadeks saagida kusiganes, põhimõtteliselt viige saeraam kasvõi metsa palgi kõrvale. Kusjuures ongi kasulikum, kogu saepuru ja mittekasutatav materjal jääb metsa maha kõdunema.
- Tegutsemisvabadus ajalises mõttes, ehk vabadus saagida parajasti siis, kui selleks aega on või selleks vajadus tekib.

Kettsaeraamide valik on suhteliselt lai ja need ei ole ilmtingimata kallid. Kõige odavam saeraam, mis on oma olemuselt lihtsalt eelmise lõike kopeerija, ehk siis LOGOSOL Timberjig maksab kõigest 179€. Suuremate raamide hinnad, mis on juba jalgadel, algavad 1680€-st. Nendele on võimalik paigaldada ka LOGOSOL elektrilisi kettsaage, kui puudub vajadus saeraamiga metsas tööd teha.

 Saeraam LOGOSOl Timberjig

 

Mootorsaagidest rääkides ei ole ilmtingimata vaja profisaagi või kõige suuremat, mis parajasti saadaval on. Soovituslikult võiks minimaalne võimsustase mootorsael olla 2,2kW. See on väikse saeraami peal 30cm laiuste palkide saagimiseks juba piisav. Muidugi, mida suurem raam, seda suurem palk ja seda suurem peab olema ka mootorsaag. Mootorsaag kinnitub saeraami külge spetsiaalsete distantsmutritega, mis paigaldatakse ketikaanemutrite asemele. Siit oluline tingimus mootorsaele, sellel peab olema kindlasti kaks ketikaanemutrit! Samuti ei pea mootorsaag ilmtingimata kandma STIHL kirjasid, sobivad kasutamiseks ka teiste markide mootorsaed. Oluline on, et oleks täidetud eelnevalt nimetatud kaks põhitingimust: minimaalne võimsustase ja kaks ketikaanemutrit.

Pikipuidusaagimisel peab kindlasti kasutama ka spetsiaalset pikipuidu saagimiseks mõeldud saeketti. Oma ehituselt on ta täpselt sama, nagu tavalised saeketid, kuid erinevus tuleb sisse lõikehamba teritusnurgas. Kui tavalisel saeketil on see 30-35 kraadi (olenevalt tootjast), siis pikipuidu ketil peab see olema 10 kraadi. Tavakett küll lõikab pikipuitu, kuid rebib sealt hästi palju pikki puidukiudusid. Esiteks ei jää lõiketulemus ilus ja teiseks kipuvad pikad puidukiud mootorsae ketikaane alust ummistama. 10 kraadine lõikenurk aga lõikab puidukiu puhtalt läbi ja tulemuseks on kiirem lõige, tervem saag ja väga hea saagimistulemus. Kett peab olema muidugi terav.

Lisainformatsioon ja kogu LOGOSOL tootevalik on saadaval veebilehel www.logosol.ee

LOGOSOL kettsaeraamid muudavad Teie ehitusprojektide teostused kergemaks ja kiiremaks, ideed lennukamaks ja metsa väärtuslikumaks!

Saeraam LOGOSOL Farmer's Sawmill