Tehnilised omadused

Harjavaba EC-elektrimootor – eriti efektiivne ning samas hooldevaba. Mootoris sees on vähem liikuvaid osasid, see tähendab, et iga tilk aku võimsusest kantakse edasi ainult mootori ringi ajamiseks.

Puhas ja vaikne – STIHL akuseadmed on ideaalsed kasutamiseks müratundlikes piirkondades (koolide, lasteaedade, haiglate, kortermajade ümbrused, avalikult kasutatavad pargid jms). Samuti ei tooda elektrimootor kahjulikke heitgaase. STIHL akuseadmed on nii vaiksed, et neid võib kasutada ilma kuulmekaitsmeid kasutamata ning seda isegi siseruumides.

Vihm ei ole probleemiks – STIHL akuseadmeid saab kasutada ka vihmaga.

Juhtmete puudumine tähendab suuremat liikumisvabadust – STIHL akuseadmed on kerged ja väga madala vibratsioonitasemega, samuti lihtsad kasutada. Juhtmete puudumine tähendab ülisuurt liikumisvabadust nii kodu ümbruses kui avalikes kohtades töötamisel.

Kuluefektiivsus – võimalikult tõhusalt kulutatav energia ning vähene hooldusvajadus teevad STIHL akuseadmetest majanduslikult väga otstarbekad tööriistad.

Pikk akude eluiga – STIHL akud sisaldavad parimatest parimaid liitiumioon elemente, mis vastavad kõige karmimatele turvalisusnõuetele. Akud peavad vastu vähemalt 1200 laadimistüsklit, ennem kui hakkavad näitama esimesi mahutavuse vähenemise märke.

Akuseadmete tööaeg

Tootevalik

-          Kettsaed  MSA 200 C-BQ ning arboristidele mõeldud pealmise käepidemega MSA 160T

-          Trimmerid FSA 65 ja FSA 85 ning rohulõikur FSA 90 EcoSpeed pööretepiirajaga (murunoaga lõigates on võimalik vähendada kivide lendumise ohtu)

-          Hekipügaja HSA 66 ning pika varrega hekipügaja HLA 65 kõrgete hekkide jaoks

-          Muru- ja hekikäärid HSA 25

-          Oksakäärid puukoolidesse ning puuhooldusega tegelevatele inimestele

-          Kõrglõikur HTA 85

-          Ketaslõikur TSA 230 kasutamiseks ka sisetingimustes. Võimalik teha ka märglõikust.

-          Lehepuhur BGA 85 muudetava mootorikiirusega võimaldab teha tööd ka nö „poole gaasiga“ müratundlikes piirkondades või vähest õhuhulka vajavatel pindadel.

-          Akuniidukid ja MA 443 VIKING tootevalikust

-          Akud AP 100 ja AP 300 ning laadijad AL 500

-          Seljaskantav aku AR 2000 eriti pikaajaliseks töötamiseks.

Aku murukäärid 

Lisavarustuses leiab erinevaid tooteid STIHL akuseadmete veelgi mugavamaks kasutamiseks. Näiteks akuvöö, mis võimaldab akuraskuse seadmelt maha võtta ning akut kanda mugavalt hoopis vöö peal. Samuti on olemas spetsiaalne puhastus- ja määrdesprei hekipügajate teradele, mis ei lase teradele tekkida kleepuval taimemahla kihil ning ühtlasi ka puhastavad terasid erinevatest taimejääkidest.

Akuvöö

STIHL akuseadmed muudavad muruniitmise, hekipügamise, lehtede koristuse, kõnniteede puhastamise, küttepuude tegemise jms tööd lihtsaks ja kergeks. Tänu innovatiivsele disainile on üks aku kasutatav kõikides akuseadmetes (va HSA 25). Ei ole oluline, kas tegu on koduste toimetuste või professionaalsete haljastustöödega, STIHL akuseadmete valikust leiab igaüks omale sobiva seadme. 

Aku, akulaadija ja STIHL akuseeria tootevalik