VIKING 2.seeria niidukeid on valikus 4 mudelit. MB 248, MB 253 ning nende mõlema mudeli vedavad versioonid, ehk MB 248T ja MB 253T. MB 248 ja MB 248T niidukid on 46cm niidulaiusega ning sobivad kuni 1200m2 suurusega murupindadele. MB 253 ja MB 253T muruniidukid on 51cm niidulaiusega ning sobivad kuni 1800m2 suurusega murupindadele. MB 253 ja 253T mudelite mootorid on ReadyStart funktsiooniga, mis teeb masina käivitamise eriti lihtsaks, puudub vajadus kütust ette pumbata ning mootori õhuklapp on käivitamisel vastavalt mootori temperatuurile alati õiges asendis. Kõikidel mudelitel on tsentraalne niidukõrguse reguleerimine, mis on vedrutoestusega, seega väga kergelt seadistatav. Murukogumiskorvid on 55L mahuga ning omavad esiosas lisaklappi kergemaks tühjendamiseks ning nagu kõigil VIKING kogujaga niidukitel, täituvusindikaatorit kogumiskasti tagaosas. Rattad jooksevad rattavõllide peal ning on topeltlaagritega. Rataste kinnitus koos käepideme kinnitusega ning terasest tsingitud ja  pulbervärvitud korpus  teevad nendest masinatest ülitugevad niidukid, mis ei väändu ega paindu iga tõstmise peale, peavad vastu ka väga ebatasasel maastikul ning tänu korpuse korralikule värvimisele ei hakka ka roostetama peale mõnda kasutusaastat. MB 248 ja MB 248T niidukid oma tänu oma kompaktsusele väga hea manööverdusvõimega, samas MB 253 ja MB 253T saavad tänu oma suuremale niidulaiusele hakkama ka suurte pindadega. Hõrendust tekitavad niiduterad koos õhuvoolu juhtiva korpuse ning spetsiaalse kogumiskorviga tagavad ideaalse niitmis- ning kogumistulemuse.

Foldable handlebarZoom
Kokkupandav käepide
 • Tänu kokkupandavale käepidemele on VIKING muruniidukeid lihtne transportida ning talvel hoiustada.
Central cutting height adjustmentZoom
 • Tsentraalne niidukorguse reguleerimine
 • Niidukõrgus on reguleeritav ühe käepideme abil. Reguleerimine toimub vedrutoestusega.
Easy-running wheelsZoom
 • Kergveererattad
 • Veoga mudelitel on tagumised rattad sügava mustriga paremaks haardumiseks ning lihtsamaks puhastamiseks.
Integral level indicatorZoom
 • Kogumiskorvi täituvusindikaator
 • Täituvusindikaator annab märku, kui kogumiskorv on täis ning vajab tühjendamist.
High-lift bladesZoom
 • Hõrendust tekitavad terad
 • Hõrendust tekitavad terad koos aerodünaamilise niidukorpusega tekitavad niidukorpuse alla tugeva õhujoa, mis esmalt "imeb" puhtaks niitmiseks muru maast üles ning seejärel puhub niitmisjäätmed täielikult kogumiskorvi.
Stable frame constructionZoom
 • Stabiilne kerekonstruktsioon
 • Käepide on kinnitatud lisatugevdusi kasutades terasest tsingitud ja pulbervärvitud ülijäiga korpuse külge. See teeb niiduki manööverdamise ning käepidemest alla vajutamise väga lihtsaks ning korpus ei väsi ka väga ebatasasel pinnal niites.
 
 
 
Self-propelledZoom
 • Tagavedu
 • Olenevalt mudelist, on VIKING 2. seeria muruniidukid varustatud ühekiiruselise tagaveoga. Lihtsalt vajuta sanga ning niiduk liigub ise edasi. Ideaalne avaramate pindade niitmiseks. Mudelitel MB 248T ja MB 2553T.
 • ReadyStartZoom
  ReadyStart
  ReadyStart süsteem vähendab niiduki käivitamiseks vaja minevat jõudu ning vaeva. Piisab ainult paarist starterinööri tõmbest ning niiduk käivitub vaevata. Tänu kasutusel olevale automaatsele õhuklapisüsteemile puudub vajadus kütuse manuaalsele ette pumpamisele ning niiduk käivitub kergelt, olenemata töötemperatuurist. Mudelitel MB 253 ja MB 253T.
 
 
MB 248 MB 248T MB 253 MB 253T
             MB 248                              MB 248T                          MB 253                                MB 253T
               299€                                      329€                                     399€                                        439€